wtorek, 18 marca 2014

Dziel się!:)


tworcza kradziez
Post ten powstał ad hoc; pomyślałam, siadłam do komputera, piszę i zaraz go opublikuję. Nowość dla mnie;)

W książce, którą polecałam w ostatnim poście, czyli "Twórczej kradzieży" jedną z rad, którą daje autor w temacie kreatywności jest taka:

"Rób fajne rzeczy i dziel się nimi"


I to przyszło mi do głowy w związku z mini konkursem z tegoż postu dotyczącym właśnie tej książki. 
Poprosiłam Was o podzielenie się swoimi książkami-objawieniami, książkami, których lektura coś wniosła w Wasze życie poza chwilą relaksu czy oderwania się od problemów, czymś Was wzbogaciła. 
Do tej pory podzieliły się tym 4 osoby. Tylko...

Kochani, dzielcie się! 
Inspirujcie innych, wnoście fajne rzeczy w życie ludzi wokół Was. Lubicie jak ktoś coś poleca? Polecajcie i Wy!
Dawajcie te Wasze książki! Czekam do czwartku na Wasze komentarze tutaj:)"Dziel z innymi swój chleb, a lepiej będzie Ci smakował"
Phil Bosmans


1 komentarz:

  1. Jak się mamy dzielić to się dzielę:)
    1) Jeszcze nie skończyłam czytać, ale już mogę powiedzieć, że książka pt: "W Paryżu dzieci nie grymaszą" Druckerman Pamela jest moim olśnieniem. Jest to poradnik napisany przez reporterkę, matkę trójki dzieci, która ze zdumieniem odkrywa tajniki wychowywania dzieci przez francuskie mamy:) Niezwykłe jest to, że dzieci te nie grymaszą, są grzeczne itp itd. Wspaniała pozycja dla osób zmagających się z trudnościami macierzyństwa (czyli m.in. mnie).
    2) "Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo": Eben Alexander - sam tytuł zdradza o czym jest książka. Niemniej jednak dla ludzi "wierzących", na pewno jest to pozycja wartościowa i zdecydowanie pogłębiająca wiarę. Dla "niewierzących" i sceptyków, książka dająca wiele do myślenia.Na prawdę jest to książka w której każda teza poparta jest badaniami i dowodami.
    3) "Miłość zwycięża wszystko". Z Ojcem Józefem Witko OFM rozmawia Grzegorz Sokołowski. Jak już jestem w tematach religijnych:) to myślę, że śmiało mogę polecić książkę, a właściwie wywiad z charyzmatykiem ojcem J. Witko. Bardzo mądry kaznodzieja (coś w rodzaju ojca Knabita z opactwa benedyktynów w Tyńcu). Jest to poruszający wywiad o sile ludzkiej nadziei i miłości Boga. Udziela odpowiedzi na nurtujące pytania, które chyba każdy sobie w życiu zadał np. dlaczego Bóg "pozwala" na to, żeby małe dzieci umierały?. Polecam

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się ten wpis/przepis, masz jakieś sugestie albo skorzystałeś z niego - podziel się tym w komentarzu.
Jeśli komentujesz jako anonimowy, zostaw proszę swoje imię.
Pozdrawiam i dziękuję!